Nem hallgat rám a gyerek
A gyerek korától függően más és más oka lehet annak, ha mint szülő, úgy érzed, hogy „nem hallgat rám a gyerek”.
Működő válaszok a gyereknevelés kérdéseire szülők és pedagógusok számára
A gyerek korától függően más és más oka lehet annak, ha mint szülő, úgy érzed, hogy „nem hallgat rám a gyerek”.
Vajon a családok mekkora része tapasztalja meg, hogy a gyereknevelésben milyen nagy a közös étkezés nevelő hatása.
Milyen segítség a gyermekünknek az, amikor örül neki, és milyen az, amikor nem kér belőle? Miért utasítja néha vissza a gyerek a segítségét?
Amikor a szülő azt fogalmazza meg, hogy „Már ezerszer elmondtam a gyereknek”, és még akkor sem feltétlenül történnek úgy a dolgok
Nem vitás, hogy rosszul esik számára, ha azt mondják neki, hogy rossz gyerek. Több is történik vele, ha gyakran hallja másoktól, hogy rossz.
Könnyen úgy gondolhatjuk, hogy nem szeret a gyerekem, ha egyszer csak zaklatottan vagy dühösen azt mondja nekünk, hogy „Nem szeretlek!”
Mit tud a baba ennyi és annyi hónapos korban? „Mikor kezd már járni a gyerek”?, „Mikor lesz már szobatiszta?”, „Miért nem beszél még?”
Hogyan hozzuk helyre, ha már csúnyán beszél a gyerek? Hogyan neveljük úgy, hogy ne legyen fogékony a káromkodásra?
A mai társadalmi viszonyok nem kedveznek sem szülőnek, sem gyereknek, sem pedagógusnak, amikor a gyereknevelés célja a téma.
A gyerekek közötti játszótéri konfliktusok általában a leggyorsabban megoldott gyereknevelési helyzetek, mert jelen vannak a szülők.
Egy anyuka azzal a problémával fordult hozzám, hogy éjszaka alig tud aludni, mert a gyerek gyakran felriad, és azt kérdezi: „Hol van anya?”
Melyik szülő nem szeretné, hogy csemetéje becsületes és őszinte gyerek legyen? Hogyan őrizhetjük meg, hogy bízhassunk a gyerek szavában?